"> آب و صابون 1راه موثر پاک کردن گوشی هوشمند - فروشگاه اینترنتی سوتال پک
پاک کردن گوشی

آب و صابون 1راه موثر پاک کردن گوشی هوشمند

پاک کردن گوشی

براساس آخرین بررسی ها، استفاده از آب و صابون یکی از راهکارهای عالی برای پاک‌کردن گوشی‌های هوشمند از ویروس‌ها و سایر عوامل بیماری‌زا است.

این روزها حجم بالایی از مطالب بی‌اساس شبه‌پزشکی در اینترنت منتشر می‌شود که بسیاری از کاربران را گمراه کرده است. متأسفانه افراد ناآگاه و درعین‌حال خوش‌نیت و نیز  افراد کلاه‌بردار و به‌دنبال کسب منفعت این ادعاهای کذب درباره‌ی بیماری ناشی‌ از ویروس کرونا، را بازنشر می‌کنند.

مطالب زیادی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که در آن، استفاده از لوله‌های فلزی مخصوص پرشده از پودر توریوم دی‌اکسید رادیواکتیو به کاربران توصیه گردیده است تا از آن برای شستن دستانشان بهره ببرند و گوشی‌های هوشمندشان را پاک و حتی این آب را صرف مصارف آشامیدنی کنند.

این محصول هم‌اکنون در فروشگاه آنلاین eBay  نیز دردسترس کاربران است!

اپل برای آموزش نحوه‌ی ضدعفونی‌کردن گجت‌ها، دستورالعمل‌هایی را به کاربران داده است.
این شرکت استفاده از از پاک‌کننده‌های ایزوپروپیل الکل ۷۰ درصد یا دستمال‌های ضدعفونی‌کننده‌ی کلوراکس را برای پاک‌کردن سطوح سخت یا غیرمتخلخل محصولات اپل شامل نمایشگر یا صفحه‌کلید یا سایر سطوح بیرونی پیشنهاد می‌کند.

بااین‌حال، اگر پاک‌کننده‌های ایزوپروپیل الکل ۷۰ درصد یا دستمال‌های ضدعفونی‌کننده‌ی کلوراکس دردسترس نباشد، کاربران باید چه اقداماتی انجام دهند؟

در چنین وضعیتی، کاربران می‌توانند از آب و صابون استفاده کنند که بسیار نیز مؤثر است.
دکتر لناسیریک، میکروبیولوژیستبرجسته در دانشگاه کالج لندن، اثبات کرده است که استفاده از مواد ذکر شده برای ضدعفونی‌کردن گوشی تأثیرگذار خواهند بود.

در گزارشی از خبرگزاری BBC News، دکتر سیریک فعالیت‌های میکروبی روی تلفن‌های هوشمند و قاب‌ های این دستگاه‌ها را قبل و بعد از پاک‌کردن آن‌ها با آب و صابون با دستگاه پیشرفته‌ی Hygiena EnSURE آزمایش می‌کند.

در این راه حل، فعالیت میکروب‌ها با واحدهای RLU (واحدهای نسبی نور) اندازه‌گیری شده است؛ واحدی که حاصل از اندازه‌گیری سطوح آدنوزین تری‌فسفات و نشان‌ دهنده‌ی میزان پاکیزگی دستگاه‌ها است. بنابر گفته‌ی دکتر سیریک، RLU در سطوح و لوازم اتاق جراحی باید به‌میزان ۵۰ یا کمتر باشد…

قبل از انجام آزمایش، واحد RLU در گوشی‌های هوشمند و قاب‌هایشان بیشتر از ۵۰ و درواقع، بین ۵۷ و ۴۳۵ بود.
پس از اینکه موارد یادشده به‌ آرامی با آب و صابون تمیز شدند، RLU تمامی آن‌ها زیر ۵۰ بود.
اگر دقیق باشیم، RLU پس از شست‌وشو در بیشترین حالت ۴۲ و در کمترین حالت ۲ بود.
دستگاه آلوده با ۴۳۵ واحد RLU پس از تمیزکردن، تنها هجده RLU داشت. ذکر این نکته ضروری است که تنها باید از پارچه‌ی مرطوب استفاده شود.
درصورت استفاده از پارچه‌ی خیس و تماس مواد شوینده با حسگر نشانگر آب‌دیدگی، ممکن است در بخش‌هایی از دستگاه خرابی رخ بدهد که البته شامل گارانتی تعویض نخواهد شد. همچنین، مواظب باشید گوشی هوشمندتان را درون مایعات فرو نکنید.

درآخر، استفاده از آب و صابون بسیار تأثیرگذار است. بااین‌حال، دکتر سیریک مشتاقانه خاطر نشان می‌کند پا‌ک‌کردن گوشی فقط یک‌بار فایده‌ای ندارد و گوشی‌های هوشمند به‌محض قرارگرفتن در دست کاربر، میکروب‌ها را جذب می‌کنند و بهترین راه برای جلوگیری از آلوده‌شدن گوشی‌های هوشمند، شستن مداوم دست‌ها است.
در ادامه مطلب، می‌توانید ویدئو مربوط به پاک‌ کردن گوشی با آب و صابون را تماشا کنید.

قبلی
بهترین برندهای گوشی کدامند؟
بعد
5 نکته برای انتخاب ماشین اصلاح سر

نظرتان را بنویسید